KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14207200
*
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 19:16:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 19:16:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30 -
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32